Home Aktualności Zimowisko 1.Drużyny Rawskiej w Tomaszowie Maz.
Zimowisko 1.Drużyny Rawskiej w Tomaszowie Maz. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
czwartek, 22 lutego 2018 21:55

W miniony weekend (17-18 lutego 2018) korzystaliśmy z gościny ojców filipinów w Tomaszowie Mazowieckim. Tematem fabularnym tego cyklu było harcerstwo w czasach II Wojny Światowej (Hufce Polskie). W biwaku uczestniczyło 19 harcerzy.

W sobotę przed południem, krótko po przyjeździe, rozpoczęliśmy Wielką Grę, sprawdzającą umiejętności pierwszej pomocy, deszyfrowania, znajomość szant i podstaw pionierki. Zwycięskim zastępem okazał się Ryś, który zdobył o 1 punkt więcej od depczącego mu po piętach Niedźwiedzia. Później tego dnia pograliśmy jeszcze w niezawodnie rozweselające gry kontaktowe - "Drzewo" i "Słonia", w czasie ogniska Ryś zabłysnął swoim słuchowiskiem przybliżającym Mały Sabotaż w oparciu o "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, a ksiądz Sebastian przygotował dla nas powtórkę ze służby liturgicznej i adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielny poranek utrwaliliśmy odświeżone umiejętności służenia podczas mszy w parafii Świętej Rodziny. Zwycięzcą tego niemal czteromiesięcznego cyklu został Niedźwiedź. Przyrzeczenie harcerskie złożyli Janek Brewiński i Kuba Chylak. Życzymy im wytrwałości w postanowieniach i wszelkich łask Bożych!

 

Film z biwaku nakręcony kamerą GoPro można obejrzeć na naszej stronie na facebooku: 
https://www.facebook.com/1-Dru%C5%BCyna-Rawska-FSE-s%C5%82bo%C5%BCego-ojca-Bernarda-Kryszkiewicza-1481524565459102/